Chrome Yanıltıcı bir siteye girmek üzeresiniz hatası hakkında

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
6
Tepkiler
2
Puanlar
3
chrome-hata.png


İnternette kendi kredi kartımla vergi ödemeleri yaparken bu arada sitemiz açık olduğu anda Chrome tarayıcı üzerinden bir anda bu ikazı aldık. (Site Microsoft Edge tarayıcı ve diğer tarayıcılarda açık, bağlantı mevcut). Google tarayıcı Chrome’un güvenlik yapısı diğerlerine oranla biraz daha fazla sanırım. Bunu yaşadığım bu tecrübeden sonra kendi fikrim olarak aktarıyorum yoksa teknik olarak net bir bilgim yok. Bu arada bu tarz sorunu ilk defa yalıyorum.

Sonra sitenin incelenmesi için Google Search Console sitesi üzerinden (daha önce sitemizi takip etmek amaçlı eklemiştik) solda Güvenlik ve Manuel İşlemler kısmından Güvenlik sorunları, İnceleme isteğinde bulun bölümünden ayrıntılı olarak yaşadığımız durumu aktardık. Sonuç olarak bekliyoruz. (Bu arada siteye Edge tarayıcı üzerinden bağlanıyoruz.)

search-console.png


Normalde bu tarz tarayıcı tarafından yasaklanmış sitelere direk ulaşmak isterseniz. Chrome’da Sağ üst kösede yer alan sekmeden Ayarlar - Gizlilik ve güvenlik - Güvenlik adımlarına gelip Koruma yok (önerilmez) kısmını işaretlediğiniz zaman tüm sitelerdeki bu tarz ikazlar kalkar. Bunu önerilen bir durum değildir. Kendi sitenizden bu sorunu gidermediğiniz zaman herkes de bu ayarı anlık bilmediği için bağlananlar sitede sorun varmış gibi algılayıp siteden çıkabilirler. En iyi ve kesin çözüm Google İnceleme istediğinde bulun kısmından site hakkında açılmasını talep etmek için yazı göndermek.

chrome-ayarlar.png


Bunu yazmamdaki amaç Google tarayıcı kullanıyor iseniz buradan Güvenli adımlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle alışverişi kendi bilgisayarınızdan yapıyorsanız hemen bu kısmın altında tarayıcı için bu güvenlik adımı daha var. Onu aktif etmelisiniz.

Her zaman güvenli bağlantılar kullanın
Gezinmeleri HTTPS'ye yükseltip bu uzantıyı desteklemeyen siteleri yüklemeden önce sizi uyarır


Sizi HTTPS güvenli bağlantısı olan sitelere yönlendirir.
 
Google chrome ilk kurulduğunda koruma yok önerilmez olarak ayarlanıyor diye biliyorum.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri
Üst Alt