Google Chrome tarayıcı güvenlik ayarlarını kendinize göre ayarlayın

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
6
Tepkiler
2
Puanlar
3
chrome-ayarlar.png


Google Chrome tarayıcıyı yüklediğinizde Standart koruma kısmı aktif olur. Alışveriş sitelerinde gezineceğiniz zaman Gelişmiş koruma: ( Tehlikeli web siteleri, indirmeler ve uzantılara karşı daha hızlı, proaktif koruma. Sizi şifre ihlalleri konusunda uyarır. Tarama verilerinin Google'a gönderilmesini gerektirir.) kısmını aktif ederek web de gezinirseniz güvenlik açısından daha iyi olacaktır. Ayrıca Koruma yok (önerilmez) kısmını da kontrol etmiş olursunuz.

Not: Türkiye de aktif olarak satış yapan birçok e-ticaret sitesinin uzantısı com yada com.tr dir. Değişik uzantılı sitelerden alışveriş yapmadan önce https://outletforum.net/bolum/alisveris-siteleri.47/ kısmından siteyi bizlerle paylaşırsanız, yaşadığımız tecrübelere istinaden site hakkında sizlere geri dönüş yaparız. Güvenli alışverişler dileriz.

Standart koruma genel olarak aşağıdaki özellikleri kapsar.
Tehlikeli olduğu bilinen web siteleri, indirmeler ve uzantılara karşı standart koruma
Tehlikeli etkinlik meydana geldiğinde tespit ederek sizi uyarır.
URL'leri, Chrome'da kayıtlı güvenli olmayan siteler listesine göre kontrol eder. Chrome, bir sitenin şifrenizi çalmaya çalışması veya zararlı bir dosya indirmeniz halinde de Güvenli Tarama'ya sayfa içeriğinden parçalarla birlikte URL'ler gönderebilir.
 

Bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri
Üst Alt